Deri Ayakkabı Temizleme İpuçları

Deri Ayakkabı Temizleme İpuçları

Deri ürünleri; yapılarından dolayı kaliteli ve pahalı ürünlerdir. Hem şık hem de dayanıklı olması sebebiyle çok tercih edilen deri ayakkabıları uzun süre giymeye devam etmek istiyorsanız, kullanımına ve bakımına özen göstermelisiniz. Doğru malzeme ve tekniklerle yapılan temizlik, ayakkabıların ömürlerini uzatacaktır.

Deri ayakkabı temizliği konusundaki tecrübemizi ve dikkat edilmesi gerekenleri sizin için derledik:

1) Öncelikle deri ayakkabı temizliğine ayakkabının üzerindeki kir veya kalıntıları yumuşak bir ayakkabı fırçasıyla temizleyerek başlanır. Ayakkabı bağcıklı ise bağcıkları çıkartılır.

2) Sonraki işlem; ayakkabının nemli ve yumuşak bir bezle yavaş ve yuvarlak hareketlerle silinmesidir. Suya birkaç damla sıvı sabun katılır. Bezi, sabunla karıştırılıp köpürtülen suyla ıslatabilir ve bu bezle ayakkabının her yerini silebilirsin. Eğer sabun kullanmak istemezseniz, mağazamızdan temin edebileceğiniz deri ayakkabıların temizliğine özel köpük ürünlerden satın alıp kullanabilirsiniz.

3) . Ayakkabılar güneş altına ya da bir ısıtıcının yanına koymadan oda sıcaklığında kurumaya bırakılır. Deri ayakkabılar ıslak bırakılırsa üzerinde lekeler oluşur. Bu sebeple mutlaka kurulanmalıdır.

4) Deri ayakkabılarınızı ortalama ayda bir kez NURİLEFLEF deri ayakkabı cilasıyla parlatmak gerekmektedir

5)  Deri ayakkabı temizliğinde kullanılan bir diğer yöntem ise mağazamızdan sipariş verebileceğiniz vazelindir. Doğal ürünlerden en yaygını Vazelin, deriyi yumuşatır ve parlatır. Bir pamuğun üzerine sürülen vazelin tüm ayakkabıya nazikçe yedirilmesi işlemiyle vazelinle parlatma süreci tamamlanır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir