Ortopedik Ayakabının Faydaları

Önce sağlık sonra estetik görünüm

Genellikle estetik açından beğenilen bir ayakkabının ayak sağlığı üzerinde olumsuz bir etkiye yol açacağı düşünülemez. Ancak bilinmelidir ki ayağa uygun olmayan ayakkabıların kullanılması, ayakta bazı deformasyonlara yol açar. Tahta veya kalın malzemeden yapılmış, esnek olmayan ve tabanı çok ince ayakkabılar, ayak bağ ve eklemlerine aşırı yük binmesine ve ağrıya neden olur.

Sivri burunlu ayakkabılar ise parmaklarda şekil bozukluklarına neden olacağı gibi dar ve yüksek topuklu ayakkabılar ise ayak burkulmalarına yol açabilir. Bu nedenle sivri burun yerine daha geniş yapılı ve daha kısa topuklu olanlar tercih edilmelidir.Ayrıca ayakkabı seçilirken, altının “şok alıcı“ özelliği olmasına da dikkat edilmelidir.

 

 

Dr. Flexer tabanlıklı ürünler  topuk yastığına yaptığı ortopedik şok emici desteği sayesinde dizlere binen yükü azaltmakta ve eklem ağrılarının önüne geçmektedir.

Geniş burunlu yapısı ve antibakteriyel malzemeleri sayesinde ayak sağlığınızı korumak için üretilmiştir. Dr. Flexer ürünlerini linke tıklayarak sipariş verebilir, rahat adımlarla günün yoğun temposunda keyifli saatler geçirebilirsiniz:  https://ersozayakkabi.com/kategori/erkek-ayakkabi?filters=marka[136]

 

 

Ayak sağlığına uygun değilse kokuya yol açar

Sağlığa uygun şekilde üretilmeyen ayakkabıların; ayak terlemesi ve kokusunun yanı sıra; ayak, topuk, baldır ve bel ağrısı, çabuk yorulma gibi işlevsel bozukluklara yol açtığı da bilinmektedir. Bu tür ayakkabılar, basma bozukluğu, bilek burkulması, tırnak batması, mantar, nasır, deri çatlakları, damar hastalığı ve ayakta şekil bozukluğu gibi birçok rahatsızlığı beraberinde getirir. Ortopedik ayakkabı seçiminde ersöz ayakkabı markamızla, yıllardır müşterilerimize sağlıklı ayakkabılar satarak hakiki derinin kalite ve konforuyla buluşturuyoruz. Tecrübemizi artık www.ersozayakkabi.com web mağazamızla da sizlerle buluşturuyoruz.

 

 

Ayakkabı alırken bunlara dikkat;

* Ayakkabının iç kısmı çok kaygan ve sert olmamalı, ayağın doğal yapısına yani ayak kavislerine destek verecek biçimde olmalıdır.
* Ayakkabının parmak ucundaki yüksekliği, ayakkabının içinde parmakların duruşunu bozacak kadar yüksek ya da esnek olmalıdır.
* Ayakkabı alırken, ayakkabının zamanla açılıp ayağa uygun hale geleceğini düşünmek yerine, ayağa tam uyum gösteren ve rahat kalıplı ayakkabılar satın alınmalıdır.
* Ayak yaralanmalarını en aza indiren kösele tercih edilmeli, naylon ve benzeri ayakkabılardan da kaçınılmalıdır.
* En uzun parmak ile ayakkabının ucu arasında yarım santim boşluk olmalıdır.
* Alışverişe mutlaka akşam saatlerinde çıkılmalıdır. Çünkü günün temposu ayaklarda şişmeye yol açar ve iş çıkışı akşam saatlerinde satın alınan ayakkabılar, kişinin gündüz daha rahat etmesini sağlar. Bu standartlara uygun ayakkabılarımıza https://ersozayakkabi.com/ adresinden göz atabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir