Yeni Erkek Deri Ayakkabı Yağmurda Giyilmeli mi?

Yağmurlu Günlerde YENİ AYAKKABILAR Giyilmeli mi ?

Yağmurlu bir günde yeni Erkek Deri Ayakkabı giymemenin sağduyu olduğu düşünülebilir ve tabii ki yalan söylemeyeceğim ve hiç yapmadım demeyeceğim. Ama bunu yaptıktan ve ‘olabilir’ olmanın sonuçlarını gördükten sonra, benim hatalarımdan ders aldım ve bunları burada paylaşmayı umuyorum, böylece hepiniz benim ve sayısız başkalarının yaptığı hataları yapmayasınız.

Yine, derinin / derinin neden belirli zamanlarda belirli şekillerde tepki verdiği konusunda bir bilim adamı olduğumu iddia etmeyeceğim. Ancak ayakkabı kullanımımda ve neredeyse her markayı güneşin altında tutmada bu kadar büyük deneyimlerim oldu, size her zaman istisnalar olduğu için (siyah buzağı gibi)% 100 gerçeğe dayanmayan çok güçlü bir önlem verebilirim, ancak Sizi önlenebilecek hatalardan potansiyel olarak kurtarmak için yeterli liyakati temel alacaktır.

 

Tüm deriler farklıdır. Hepsi farklı tepki veriyor. Özellikle ucuz deriler. Açık renkler daha da çok. Ancak bunların genellikle uçucu olarak görülmesi, kişinin daha pahalı, daha koyu olan derileriyle dikkatsiz olması gerektiği anlamına gelmez. Bunun nedeni, tüm yağmurların aynı olmamasıdır. Farklı bölgelerde, diğer bölgelere göre daha fazla tuzlu yağmur var. Sağanak yağmurlar ayakkabımı siyaha çeviriyor ve sonra eşit şekilde kuruyor. Ayakkabıma küçük bir yağmur çarptı ve bir yağmur lekesi bıraktı. Şekle bak, değil mi ?! Ve bunun nedeni, deri yeni olduğunda ve bu gözenekler açılmadığında, çıkmaya daha yatkın olmasıdır. Şimdi bunun neden bilimsel düzeyde olduğunu bilmiyorum, ama profesyonel bir ayakkabı parlatıcı olarak hayatımda sayısız kez uğraştım ve aynı zamanda hayatı boyunca ucuz olanlardan yelpazenin en üstüne kadar yüzlerce üretici tarafından 1000’den fazla ayakkabının sahibi olan biri olarak uğraştım. İkinci giyimden sonra yağmur alan aynı deriden ayakkabılarım vardı ve iyiydi. Ancak yağmurlu bir günde ilk kez aynı deri içinde giyilen ve kabaran farklı bir çift.

Bu nedenle, elbette istediğinizi yapabilirsiniz. Erkek Deri ayakkabılarınızı yağmurdan koruyacağını ve kendi sorumluluğunuzu alacağını düşünerek cilalayabilirsiniz ancak bu ayakkabılarınızı gerçekten koruyacağınızı garanti etmez. Basit gerçek, başkalarının size ne söylerse söylesin, deri yeniyken ve gözenekleri kapandığında, ters reaksiyonlara daha duyarlıdır. Deriyi hareket ettirdikçe yani ayakkabıları giydikçe deri ve gözenekleri açılır. Erkek Deri Ayakkabınızı ne kadar çok giyerseniz, gözenekler o kadar çok açılır ve her türlü sıvıyı daha olumlu reaksiyonlarla açıkça kabul eder. Bana inanmıyorsan, git bir test yap. Yepyeni deri ayakkabılarınıza birayı dökün. Sonra bunu kullanılmış, cilalı deri ayakkabılarınızda yapın ve her ikisinin de nasıl kuruduğunu bana bildirin.

Ayrıca yağmurlu bir günde yepyeni ayakkabılar giyip onları ıslatırsanız, derinin kuru bir günde kırılmasının aksine derinin büyük ölçüde gevşeyeceğini de söyleyebilirim. İlk gün giydiğimde onları ıslattığım için büyük ölçüde gerilmiş chelsea çizmelerim var. Kuru bir günde onları kırdığım ve daha sonra ıslak günlerde giydiğim için hala eldiven kadar sıkı oturan diğerleri, ancak deri zaten kırıldığı için aşırı gerilmiş kelepçelerle aynı etkiye sahip olmadı. Tekrar düşünebilirsin.

Son olarak, bu% 100 bir gerçek değil. Yukarıda belirttiğim gibi her zaman istisnalar vardır. Bazı ayakkabılar ilk gün bir şampiyon gibi yağmuru alacak. Ama diğerleri olmayacak. Bunu gelecekteki olası baş ağrılarından koruyacak genel bir kural olarak yazıyorum.

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir